Stosowanie osocza bogatopłytkowego to nowoczesna metoda wykorzystywana coraz powszechniej. Kobiety cenią ją za prostotę i wyjątkową skuteczność. Zabiegi, które bazują na osoczu bogatopłytkowym określa się mianem wampirzego liftingu. Dlaczego osocze bogatopłytkowe (https://cmeik.pl/portfolio-item/osocze-bogatplytkowe/) to taki dobry wybór? W czym tkwi jego siła?

To nie operacja

Najważniejszym elementem, który wpływa na ogromną popularność osocza bogatopłytkowego jest to, że zabieg z jego wykorzystaniem jest bardzo prosty, a ingerencja w skórę minimalna. Nie jest to operacja. Osocze podawane jest w wybrane miejsca za pomocą wstrzyknięć. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Jedynie co bardziej wrażliwe klientki mogą odczuwać niewielki dyskomfort. Aby go zmniejszyć, stosowane są jednak kremy i maści znieczulające.

Jak powstaje preparat i co zawiera?

Aby możliwe było wykonanie zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, niezbędne jest wcześniejsze pobranie krwi. Niczym nie różni się ono od standardowego pobrania wówczas, gdy wykonać musimy chociażby popularną morfologię. To, jak duża ilość krwi zostanie pobrana uzależnione jest od rozległości zabiegu. Krew trafia do probówki, w której znajduje się żel separujący, a także substancja uniemożliwiająca krzepnięcie. Następnie odwirowuje się ją, co pozwala na oddzielenie trzech frakcji. Jedną z nich jest wykorzystywany podczas zabiegu preparat.

W osoczu znajdują się trombocyty, które odpowiadają za uzyskany efekt. To właśnie dzięki nim możliwa jest regeneracja komórek. Stymulują one je także do wzrostu, pobudzają fibroblasty do tego, aby produkowały więcej kolagenu. Wszystkie te procesy zachodzą naturalnie w skórze osób młodych. Im jesteśmy starci, tym ich przebieg jest gorszy. Dlatego nie zaleca się zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego osobom młodym. W ich przypadku zabieg tak naprawdę pozbawiony jest sensu.

Na jakie efekty można liczyć?

Osocze bogatopłytkowe to preparat, którego wstrzyknięcie w skórę daje naprawdę doskonałe rezultaty. Przede wszystkim spłyceniu ulegają zmarszczki. Skóra odzyskuje więc młodszy wygląd. Jest odżywiona, dotleniona i nawilżona. Poprawie ulega jest ogólna kondycja, wygląda ona znacznie lepiej. Plusem zabiegu jest to, że uzyskany efekt jest bardzo naturalny. Co ciekawe, wampirzy lifting doskonale sprawdza się w walce z bliznami, wspomaga gojenie ran i hamuje wypadanie włosów.

Wampirzy lifting bazujący na osoczu bogatopłytkowym to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, po który sięga coraz więcej kobiet. Jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, nie wiąże się z ryzykiem alergii czy podrażnień. Daje bardzo dobre, a jednocześnie naturalne rezultaty.

Przy współpracy: https://cmeik.pl/