Osocze bogatopłytkowe jest preparatem krwiopochodnym, który uzyskuje się poprzez pobranie krwi obwodowej z organizmu człowieka bądź zwierzęcia. Preparat składa się ze zwiększonej ilości płytek krwi. Ze względu na swoje właściwości regeneracyjne i bogate wyposażenie w czynniki wzrostu osocze bogatopłytkowe z powodzeniem jest stosowane w terapiach, w których leczone są urazy ścięgien i stawów. Preparat doskonale sprawdza się również w przypadku gojenia ran.

Na czym polega działanie osocza bogatopłytkowego?

Dzięki sporej zawartości czynników wzrostu w osoczu bogatopłytkowym (https://cmeik.pl/portfolio-item/osocze-bogatplytkowe/) dochodzi do stymulacji fibroblasty, co z kolei przyczynia się do produkowania przez organizm kolagenu za pomocą, którego dochodzi do intensyfikacji procesów naprawczych tkanek. Ożywione w ten sposób produkowanie komórek macierzystych sprawia, iż rozpoczyna się proces regeneracji uszkodzonych miejsc. 

Medycyna estetyczna

Z czasem odkryto, że osocze bogatopłytkowe świetnie nadaje się do stosowania w przypadku medycyny estetycznej. Zainteresowanie taką metodą wzrosło bardzo szybko, kiedy okazało się, że efekty zabiegu są lepsze niż te, które obserwuje się po zastosowaniu botoksu. Za jego wyższością ponad botoksem przemawia fakt, iż jest to preparat zupełnie naturalny pochodzący z organizmu człowieka, bezpieczny i zdrowy – stosuje się go również w przypadku osób mających alergię na innego rodzaju substancje wypełniajcie. To co natomiast  co najistotniejsze dla klientów – efekty tego zabiegu są zdecydowanie bardziej naturalne niż w przypadku botoksu. Jego zastosowanie w medycynie estetycznej jest naprawdę szerokie, ponieważ nie ogranicza się tylko odmładzania skóry, ale również jest skuteczną metodą w walce z wszelkimi niedoskonałościami skóry takimi jak blizny czy ślady po trądziku.

Schorzenia ortopedyczne

Jak wspomniano osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w przypadku schorzeń związanych ze stawami i ścięgnami. Obecnie jest to szeroko stosowana metoda przez wiele placówek na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim skuteczności, albowiem okazuje się, że ta metoda przynosi ulgę wielu pacjentom w przypadku gdzie wszystkie metody zawiodły.

https://cmeik.pl/