Wymóg atrakcyjnego i młodego wyglądu to znak naszych czasów podobnie jak kult zadbanego i szczupłego ciała. Temat poprawy wyglądu od wielu lat niezmiennie nie znika z ust większości społeczeństwa. Czasem wystarcza odpowiednio dobrany makijaż, ale kiedy w grę wchodzą widoczne objawy starzenia, pod rozwagę bierzemy poddanie się zabiegom z dziedziny medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna — czyli jaka?

Z samym nazewnictwem mamy do czynienia od około 20 lat i kojarzy się przeważnie ze skalpelem, inwazyjnymi zabiegami i wielomiesięcznym powrotem do zdrowia. Przez te 20 lat dziedzina była dopieszczana i unowocześniana. Obecnie wskutek postępu technologicznego zabiegi poprawiające urodę i niwelujące oznaki starzenia są o wiele bardziej bezpieczne, mniej inwazyjne i pozbawione wady długiej rekonwalescencji.

Medycyna estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu w zakresie likwidacji oznak starzenia na twarzy i ciele, korektą niedoskonałości sylwetki, retuszem części  ciała, z których nie do końca jesteśmy zadowoleni. Już nie tylko kobiety sięgają po to rozwiązanie. (https://cmeik.pl/oferta/) Również mężczyźni coraz chętniej poddają się zabiegom likwidacji blizn i znamion, przeszczepu włosów, czy likwidacji wad wrodzonych i pourazowych.

Postęp technologiczny sprzymierzeńcem zabiegów

Większość zabiegów z tej dziedziny zdrowia wykonywana jest z pominięciem głębokiej ingerencji w strukturę ciała. To bardzo szeroki zakres działań z udziałem wiedzy z zakresu dermatologii i kosmetologii, chirurgii. Ich zadaniem jest pobudzenie naturalnych mechanizmów skóry do regeneracji i odnowy. Skalpel zastąpiły laser, światło, ultradźwięki, cienkie igły i wypełniacze, ale także masaże, głębokie peelingi, intensywnie regenerujące maski i kwasy.

Oprócz najpopularniejszych zabiegów, takich jak powiększenie ust kwasem hialuronowym, wygładzenie zmarszczek za pomocą botoksu, rozpuszczenie nadmiaru tłuszczu podczas lipolizy iniekcyjnej, możemy zdecydować się na wieloletnie efekty, poddając się zabiegom antystarzeniowym z użyciem nici liftingujących lub głęboko, ale zarazem precyzyjnie operującego lasera.

Autor: Cmeik