Onkologia to istotna gałąź medycyny. Dzięki niej odkryto mnóstwo dolegliwości nowotworowych. Wiadomo również jak leczyć oraz działać w wypadku wykrycia poważnych oraz często nieuleczalnych schorzeń. Onkologia to wiedza o przyczynach powstania dolegliwości nowotworowych, o patologii oraz epidemiologii. Zajmuje się zapobieganiem oraz szukaniem schorzeń nowotworowych i wielospecjalistycznym leczeniem cierpiących na nowotwory oraz opiece nad nimi.

Onkologia – czym się zajmuje onkolog kliniczny?

Założeniem onkologa jest ocenianie, dywersyfikowanie i leczenie chorych cierpiących na nowotwory złośliwe. Onkolog kliniczny zleca wykonanie doświadczeń przedmiotowych i podmiotowych. Planuje oraz monitoruje rehabilitację chorych, podejmuje działania na rzecz promocji zdrowia, poddaje interpretacji rezultaty doświadczeń laboratoryjnych, natomiast również pobiera materiał do badań histopatologicznych i cytologicznych. Musi być także przygotowany do udzielania pierwszej pomocy w stanach nieodzownego zagrożenia zdrowia oraz życia chorych.

Jak wygląda konsultacja u onkologa?

Konsultacja u onkologa nie różni się od konsultacji u pozostałych lekarzy jeżeli chodzi o sam jej przebieg, powoduje natomiast w nas mnóstwo emocji. Więc również należałoby udać się na nią w towarzystwie ukochanej osoby, jaka sprawi, iż stanie się dla nas spokojniejsza. Przed wizytą przygotujmy listę stosowanych środków, napiszmy własne objawy oraz historię dolegliwości. Po zakończonym wywiadzie onkolog (https://semperfortis.pl/poradnie/onkologia/uslugi/) zdecyduje o dalszym działaniu. Lista dolegliwości leczonych poprzez onkologa jest niezwykle długa, zróżnicowane jest również zatem leczenie.

By umówić się na konsultację do onkologa klinicznego, nie potrzeba skierowania. Podczas pierwszej wizyty lekarz robi dokładny wywiad – najliczniejsze pytania dotyczą historii zdrowia rodziny (ze szczególnym uwzględnieniem dolegliwości nowotworowych), różnych dolegliwości chorego, natomiast również wszystkich dolegliwości oraz bólów, jakie on używa. Do konsultacji u onkologa lepiej zatem dobrze się przygotować, by nie przegapić istotnych dla dalszego leczenia faktów. Należałoby przygotować sobie wszelkie wyniki badań (zrobione do roku przed wizytą), natomiast również zapisać na kartce zauważone nieprzyjemne sygnały oraz ważne pytania.

Przy współpracy: https://semperfortis.pl/