
Nawilżenie, promienny wygląd i zatrzymanie procesu starzenia – na to kładziemy nacisk, dbając o skórę. Cele te staramy się uzyskiwać codzienną pielęgnacją, czyli stosowaniem odpowiednich kosmetyków, a także samodzielnym masażem twarzy. Warto jednak przemyśleć, czy nie warto zdecydować się na zabieg mezoterapii. Tym bardziej, że spektrum jego zastosowania jest bardzo szerokie.
Mezoterapia to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Głównym jej celem jest utrzymanie młodego wyglądu skóry poprzez wprowadzenie substancji leczniczych, odżywczych lub regeneracyjnych. Nie jest to zabieg chirurgiczny, ale do jego wykonania niezbędne są odpowiednie przyrządy. Wyróżnia się przy tym dwa rodzaje mezoterapii. Bez względu na to, na który się zdecydujemy, efektem będzie zdrowa i atrakcyjnie wyglądająca skóra. Mezoterapia sprawdzi się również w takich przypadkach jak łojotok, cellulit, zła kondycja włosów, łysienie czy przebarwienia, co oznacza, że stosować ją można na całe ciało. Należy wiedzieć, że zabieg powinno się powtarzać, aby jak najdłużej cieszyć się jego efektami.

Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa jest inwazyjnym typem tego zabiegu. Do jej wykonania niezbędne jest odpowiednie urządzenie posiadające niewielkie igiełki, za pomocą których w skórę wprowadzane są wybrane substancje, np. kwas hialuronowy, witaminy, sole mineralne. Miejsce, gdzie wykonany ma być zabieg trzeba znieczulić specjalną maścią, by zneutralizować nieprzyjemne uczucie, jakie może być związane z nakłuciami. Warto pamiętać, że ze względu na inwazyjny charakter mezoterapii igłowej po zabiegu pojawić się mogą drobne siniaki. Nie powinno to jednak zniechęcać zainteresowanych – efekty mogą być bowiem rzeczywiście widoczne. Zabieg pozytywnie działa na mikrokrążenie, pobudza komórki i stymuluje ich metabolizm, co przekłada się na lepszą elastyczność skóry, poprawę jej jędrności, nawilżenia i kolorytu oraz usunięcie drobnych zmarszczek.
Warto sprawdzić: Rowery testowe w sklepie Mistral
Mezoterapia bezigłowa
Mezoterapia bezigłowa, jak sama nazwa wskazuje, jest metodą bezinwazyjną, (https://cmeik.pl/portfolio-item/mezoterapia-beziglowa/) a więc bezbolesną i niepozostawiającą żadnych śladów. Wykonywaniu zabiegu nie towarzyszą tak nieprzyjemne wrażenia jak w przypadku mezoterapii igłowej, choć nie można mu odmówić takiej samej skuteczności i intensywności. Substancje aktywne przenikają do skóry dzięki impulsom elektrycznym. Również ten rodzaj mezoterapii można stosować w różnych patiach ciała i z różnych powodów.
Przeciwwskazania
Choć mezoterapia jest bezpieczna, istnieją powody, które wykluczają wykonanie tego zabiegu, a są to:
- ostre stany zapalne skóry
- choroby autoimmunologiczne
- choroby nowotworowe
- ciąża i laktacja
- infekcje wirusowe lub bakteryjne
- cukrzyca
- choroby serca
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych
- alergie
- nadwrażliwość na niektóre substancje aktywne zawarte w kosmetykach
Przy współpracy: Cmeik