Lekarz neurolog zajmuje się leczeniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Osoby w podeszłym wieku również są częstymi pacjentami gabinetów neurologicznych. Kiedy udać się do lekarza tej specjalności?

Niemowlęta i dzieci

Zaburzenia neurologiczne mogą występować już u niemowląt. Zanipokoić powinno, gdy maluszek nie potrafi efektywnie ssać ani chwycić piersi. Ponadto w wieku niemowlęcym często ujawniają się problemy z napięciem mięśniowym, które może być obniżone lub podwyższone. Powinno być ono jak najszybciej zdiagnozowane i odpowiednio leczone poprzez fizjoterapię. U dzieci częstym problemem jest nieumiejętność jedzenia i mówienia. O ile maluszki brudzą się i próbują mówić po swojemu, o tyle takie zachowanie u dzieci dwuletnich powinno już zaniepokoić.

Dorośli

U osób dorosłych częstymi powodami wizyty u neurologa są bóle głowy i zaburzenia czucia. W dzisiejszym świecie, pełnym stresów i napięć takie objawy mogą wskazywać na przemęczenie, jednak jeśli trwają przez dłuższy czas należy zgłosić się do neurologa. (https://semperfortis.pl/poradnie/neurologia/uslugi/) Mogą być one bowiem objawem groźnych chorób. Częstym problemem wieku dorosłego są także zaburzenia widzenia, które nie mają podłoża okulistycznego. Każdy dorosły powinien uważnie obserwować swój stan zdrowia, gdyż z wiekiem komórki nerwowe zaczynają się starzeć, co ma niebagatelny wpływ na przykład na zdolność zapamiętywania. 

Polecamy: https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Kosmetyki-naturalne_Surowce-kosmetyczne-i-polprodukty-2005.html

Osoby starsze 

W podeszłym wieku najczęściej dają o sobie znać takie choroby neurologiczne jak choroba Alzheimera czy Parkinsona. Zwykle ich zdiagnozowanie jest proste dla doświadczonego lekarza, jednak dla osób bliskich diagnoza brzmi jak wyrok. Współczesna neurologia wypracowała metody i leki, które są w stanie znacznie poprawić jakość życia osób chorych i ich rodzin. Niestety, choroby te w dalszym ciągu są nieuleczalne. 

Neurolog przyjmuje w publicznych przyvhodniach w ramach NFZ. Pacjent potrzebuje skierowanie, aby móc się zapisać na wizytę. Dotyczy to zarówno dzieci, osób dorosłych jak i tych w starszym wieku. Czas oczekiwania na wizytę może wynieść nawet kilka miesięcy. 

Przy współpracy: https://semperfortis.pl/